Rozwijanie funkcji poznawczych na materiale
Transkrypt
										Rozwijanie funkcji poznawczych na materiale
                                        
                                        
                                KONSPEKT ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH Z ZAKRESU POMOCY PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ Z NAUCZYCIELEM PSYCHOLOGIEM. OSOBA PROWADZĄCA: BARBARA GIERUSZ – NAUCZYCIEL - PSYCHOLOG DATA: 18.11.2015 r. ZAJĘCIA Z ZAKRESU POMOCY PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ UCZEŃ: DAMIAN SYC FORMA ZAJĘĆ: ZAJĘCIA INDYWIDUALNE METODY PRACY:  metoda słowna;  metoda praktycznego działania;  metoda pokazu CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 35 min. TEMAT ZAJĘĆ: „Rozwój funkcji poznawczych – ćwiczenia na materiale geometrycznym”. CEL OGÓLNY: Usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. CELE SZCZEGÓŁOWE:  dziecko potrafi różnicować figury geometryczne pod względem kształtu;  uczeń prawidłowo nazywa poszczególne figury geometryczne;  uczeń prawidłowo segreguje figury według określonych zasad;  dziecko sprawnie manipuluje przedmiotami;  uczeń prawidłowo wykonuje celowe i precyzyjne ruchy rąk; ŚRODKI DYDAKTYCZNE:  papierowe figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt);  kijek ze sznurkiem i spinaczem na końcu;  miska i łyżka; PRZEBIEG ZAJĘĆ: I.Część wstępna: Przywitanie z dzieckiem. Prowadząca wita dziecko, głośno wymawiając jego imię. II.Część główna: 1.Zajęcia zaczyna się od dwóch figur: kwadratu i koła. Umieszcza się je na stole przed dzieckiem i wielokrotnie zmienia położenie figur, za każdym razem wymieniając ich nazwy. Prowadząca zatrzymuje się dłużej nad każda figura i jej nazwą. Prosi dziecko, aby wymieniało nazwy pokazywanych mu figur. 2. Kiedy dziecko będzie bezbłędnie określać koło i kwadrat, wprowadza się jeszcze trójkąt. 3.Jeżeli dziecko ma trudności z nazywaniem figur, należy podawać, jak brzmi początek każdej nazwy, aby dziecko mogło sobie ją przypomnieć (ko…., kwa…). 4. Zabawa w „łowienie ryb” – potrzebne będą papierowe figury geometryczne i wędka zrobiona z kijka ze sznurkiem i spinaczem na końcu. Dziecko „łowi” figury. Jeżeli poprawnie nazwie figurę, którą złowi, może ją sobie zatrzymać. W przeciwnym razie figura trafia z powrotem do zbiornika i uczeń musi jeszcze raz spróbować ją złowić. 5. Zabawa w gotowanie zupy z figur. Prowadząca daje dziecku figury wraz z miską i łyżką. Dziecko powinno nazwać każdą figurę przed wrzuceniem jej do zupy. Może mieszać łyżką figury dodawane do miski. III.Część końcowa: Nauczyciel żegna się z uczniem i odprowadza go do jego sali.
 doc
                    doc download
															download                                                         Reklamacja
															Reklamacja                                                         
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		     
		    